Červenec 2011

Akvárium

28. července 2011 v 0:39 | Jull |  FROM THE INSIDE
Někdy je má hlava jako akvárium. A tak radši jen tak stojím a dívám se do země a snažím se na nic nemyslet. Nikdo pak neuvidí mé nahé myšlenky jak se kroutí do agonických smyček a lepí se na vypouklé sklo. Skrývají se jedna za druhou. Propadají zlosti způsobenou tak náhlým nedostatkem soukromí, ale v minutě se zas mezi sebou objímají, v průzračné tekutině se stáčí do písmen a slov.
Někdy je má hlava jako akvárium a tak uhýbám očima před světem, aby mi do úst nezabloudila rybka zbytečně otevřeného já. A zas se dívám do země a na chvíli je jediné, co znám, spára v chodníku.
Někdy je má hlava jako akvárium, a tak se chci rozběhnout proti zdi a nechat všdchny smysly uplavat, nechat je jejich cestám a podivnému štěstí.

Šachovnicový stolek (Z CYKLU WTFPSEUDOBÁSNĚ)

3. července 2011 v 21:17 | Jull |  Odpad
Na, vem si sušenku a táhni střelcem.
Dneska jsem stejně chytrá jak tvůj grog,
když budeš chtít.

Jen pro tvou potěchu, už zase prohrávám.
Asi mě otrávil ten smog,
když klouzali jsme ulicí,
tolik mě konejší
tvůj šálek ve tmě kouřící
A v koutě pod obrazem, budem pod obraz
než dohrajeme partii
Všem mým černým králům lámeš vaz.
Uprostřed vánic, uprotřed města
v kavárně s šachovým stolkem
mi zavraždili pěšce
a znásilnili královnu.

O Bohu

2. července 2011 v 11:39 | Jull
Můj nevěřící dědeček mi kdysi řekl: "Až ti bude nejhůř, obracej se k Bohu." A myslel tím, ke svému vnitřnímu Bohu.
Ne, vlastně kecám. Nic takovýho nikdy neřekl. Ale jsem si naprosto jistá, že by to byl řekl, kdybych s ním o tom bývala byla mluvila. On často mluví o takových věcech. O vnitřním Bohu v každém z nás, o UFO, o umění a knihách. O tom, co je v životě důležité. Říká to asi proto, že bydlí na půdě, mezi svými obrazy, knihami a důležitými věcmi, jeho rodina si o něm myslí, že je šílený a už dávno musel zjistit, co má pro něj smysl, protože jinak by v téhle situaci nepřetrvával.
Přišla jsem jednou v sobotu ráno domů a obrátila se ke svému vnitřnímu Bohu.
A Bůh řekl:, "No, ty vole, tys musela bejt moc!"
A já věděla, že to je dobré. Že pro tuto chvíli si odpouštím, protože jsem všeobjímající alibista. A Bůh je velký, je milosrdný.